Home
Archive
Staff
Cotton Links
Subscribe




- TCGA -

TCGA’s Officers and Directors

2007-08 Executive Committee

Jim Bradford – President, Dimmitt
David Wyatt – Vice President, Woodsboro
Keith Mixon – Secretary, White Deer
Lee Tiller – Past President, Odem
Jeff Turner – Region 1, Raymondville
Danny Moses – Region 2, Wharton
Chris Mathis – Region 3, San Angelo
B.J. Havlak – Region 4, St. Lawrence
Ken Ross – Region 5, Meadow
Daniel Taylor – Region 6, Ropesville
Curtis Griffith – Region 7, Morton

2007-08 Board of Directors

District 1
Garry White, Raymondville
Jeff Turner, Raymondville
Sally Ross, Mercedes
Bonnie Cherington, Los Fresnos – Alternate

District 2
Cliett Lowman, Kingsville
Jim Massey, Kingsville
John Steelhammer, Mathis
Kenneth McKamey, Gregory
Mike Polk, Corpus Christi
Mike Thompson, Bishop – Alternate

District 3
Bill Hilburn, Palacios
Danny Moses, Wharton
Jimmy Roppolo, El Campo
Teddy Kallus, Port Lavaca
Jerry Reynolds, Beasley – Alternate

District 4
Jay Beckhusen, Buckholts
Ralph Bachmayer, Thrall
Joe Ferrara, Hearne – Alternate

District 5
Kenneth Southard, Jr., Avalon
Gerry Kasberg, Birome – Alternate

District 6
Betty McDougal, Anson
Brandon Mikeska, Eola
Chris Mathis, San Angelo
Jerry Multer, Wall
Larry Black, Roscoe – Alternate

District 7
Earl Shields, Lelia Lake
Larry Tomlinson, Munday
Terry Lemon, Harrold
Thomas Parker, Memphis
Kim Martindale, Wellington – Alternate

District 8
B. J. Havlak, St. Lawrence
Brad Mikeska, Big Spring
Gail Fritter, Coyanosa
Jim Edmonds, Snyder
Ray Ritchey, Colorado City
Tom Montgomery, Big Spring
Wendell Walker, Big Spring – Alternate

District 9
Ben H. Royston, Seminole
Kyle Gene Taubert, Seminole
Randy Reid, Loop
Earnest Spradlin, Seagraves – Alternate

District 10
Al Crisp, Lamesa
Jeanna Love, Lamesa
Glen Phipps, Welch
Tony Calhoun, Lamesa – Alternate

District 11
Chris Chambliss, Plains
Dan Jackson, Meadow
Ken Ross, Meadow
Ron Craft, Plains
Kyle King, Brownfield – Alternate

District 12
Charles Anderson, O'Donnell
David Wied, New Home
Jeff Schrader, O'Donnell
Bob Ballard, Tahoka – Alternate

District 13
Daniel Taylor, Ropesville
Johnny Shepard, Shallowater
Prentice Fred, Levelland
Paul Wilson, Levelland
Jimmy Crenshaw, Levelland – Alternate

District 14
Buzz Cooper, Slaton
Cary Eubanks, Slaton
Keith Grayson, Idalou
Tim Macha, Lubbock
Fred Jones, Lubbock – Alternate

District 15
Charles Heffington, Littlefield
Curtis Griffith, Morton
James Shepard, Muleshoe
Gary Willingham, Morton – Alternate

District 16
Dennis Flowers, Sudan
Mike West, Springlake
Richard Eddings, Littlefield – Alternate

District 17
Brandon Pritchard, Plainview
Earl Brown, Edmonson
Phillip Kidd, Edmonson
Steve Mason, Plainview
Willis Taubert, Cotton Center
Clarence Riley, Plainview – Alternate

District 18
Bill Shields, Lorenzo
John Woelfel, Floydada
Philip Manske, Lorenzo
Scott Hilburn, Floydada
Steve Newton, Ralls
David Foster, Lockney – Alternate

District 19
Barry Street, Kress
Billy Borchardt, Hereford
David Varner, Hereford
Jaime Subealdea, Tulia
Jerry Butman, Friona
Buddy Vineyard, Kress
Robert Boozer, Muleshoe - Alternate

TCGA Staff
Tony D. Williams – Executive Vice President
J. Kelley Green – Director, Technical Services
Aaron Nelsen – Special Projects/Comm. Manager
Beverly Waters – Administrative Assistant

 


Return To Top